مرور

هیچ کدام‌مان نیامده ایم که بمانیم؛ همه در گذریم . . .

مرور

هیچ کدام‌مان نیامده ایم که بمانیم؛ همه در گذریم . . .

مترو نگاری۱

يكشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۰۴ ب.ظ

چادر دانشجویی دارد با مقنعه مشکی. کتاب را که باز می‌کنم زودتر از من سرش را می‌کند توی کتاب..با لبخند نگاهش می‌کنم و تمام سعیم را می‌کنم که کنایه‌ای نپرانم به طعنه که"بفرما شما بخون اصلا بلند بخون همه بشنون"سرم را می‌کنم توی کتاب..داستان به آنجا رسیده که محیا قوامیان فهمیده با وجود گندی که در اپیدن زده اسمش توی لیست سیاه ایران نیست...

ایستگاه فردوسی که می‌رسیم قطار شلوغتر می‌شود و جمعیت فشرده‌تر کتابهای توی دست راستم را جابجا می‌کنم و کتاب دست چپی‌ام را کمی زاویه دار می‌گیرم که جای کمتری بگیرد..سرش را جوری جابجا می‌کند که دوباره به کتاب مسلط شود..کتاب را باز نگه می‌دارم و انگشت اشاره را میان دوصفحه نگه می‌دارم. دوباره با لبخند نگاهش می‌کنم..این بار سرش را می‌اندازد پایین و توی گوشی‌ش را می‌کاود..من هنوز با آن لبخند دق‌دار دارم نگاهش می‌کنم..کم نمی‌آورد و می‌گوید تلگرام قطعه؟

-نمی‌دانم. 

+آره مثل اینکه قطعه. من کانالای داستانهامو میخوام. عههه

غرولندی می‌کند که طبق معمول درست نمی‌شنوم.. 

_ مگه با فیلتر شکن نمیرید؟

+چرا با همونها هم وصل نمیشه. تا ظهر وصل بودا.بخاطر این شلوغیاس؟

_احتمالا ربطی هم داشته باشه. الان اینجا هم نت میاد و میره برید بالا ایشالا درست میشه

+نه آخه وصل بود. من آخه داستان و اینا زیاد میخونم چند تا کانال داستان عضوم مرتب دنبال می‌کنم. الان که اومدم انقلاب دیدم کلی سرباز و گارد وایساده فهمیدم گفتم خببببببب پس همینا قطعش کردن!

لبخندم همینجور دارد کش می‌آید و جوابی هم ندارم بجایش بهش بدهم. سرم را دوباره پایین می‌اندازم تا ببینم قرار است چه بر سر راسل لوگان بیاید که می‌شنوم: رمانه این که میخونی؟ سرم را بالا نمی‌گیرم "بله" ای می‌گویم که ادامه ندهد، اما او کلا به من و ری‌اکشنهای من کاری ندارد.. بلند می‌گید: شهرهای گمشده انگار دارد دیکته می‌گوید به کسی! آیدا مردانی آهنی..تصحیح می‌کنم" مرادی آهنی "

قصد دارد نگذارد جمله‌ای به جگله‌ی بعد برسانم!

+ رمانه؟

_بله

+ درامه؟ چجوریه؟

نگاه می‌کنم بفهمم کسی که مرجع داستان‌خوانی‌ش کانال تلگرام است منظورش از درام چه ممکن است باشد

+ینی منظورم اینه که عاشقانه‌س؟ درباره‌ی چیه؟؟

_تم عاطفی هم داره ولی فک نکنم رمان عاشقانه محسوب بشه. بیشتر راجع به ماجراهای منطقه و چالش‌های پشت پرده و رابطه‌ی ایران و آمریکاست و کشمکش‌ها و تغییرای آدمها توی شرایط غریبی و نا آشنایی که توش می‌افتن و این چیزا.

یک جور گنگی نگاهم می‌کند و هیچ نمی‌گوید دیگر..

+ بعد این گفتی رمانه؟

_بله

+ اجتماعیه موضوعش ینی؟

لبخند می‌زنم و تایید می‌کنم به ناچار بلکه حیرتش کم شود

+ مال کی‌ هست؟ جدیده؟

_ آره جدیده.فکر می‌کنم ۹۶ دراومده

کتاب را می‌بندم و صفحه اول را می‌آورم که مطمئن شوم درست گفته‌ام. چاپ اول ۱۳۹۶

کتاب را که باز می‌کنم دیگر سرش را توی کتاب نمی‌بینم.بجایش دارد تلاش می‌کند کانتکتینگ تلگرامش به آپدیتینگ تبدیل شود..ایستگاه پیروزی پیاده‌ می‌شود و من می‌مانم تا به نبرد برسم..

۹۷/۰۵/۱۴ موافقین ۰ مخالفین ۰
من که می‌نویسم

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی